top of page
  • Фото автораOksana Schyrba

20 жовтня: Всеукраїнський день боротьби з раком грудей


Рак молочних залоз – одне з найпоширеніших жіночих онкологічних захворювань. За статистикою, воно виникає у кожної десятої жінки. Статистика ВООЗ свідчить, що рак грудей є найбільш розповсюдженим видом раку у всьому світі. В Україні рак молочної залози теж лідирує серед жіночих онкологічних хвороб.


Із 2005 року щорічно 20 жовтня відзначається Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози. Суспільне розповідає, на які фактори потрібно звернути увагу, які перші ознаки та як захиститись від раку грудей.


За даними Національного канцер-реєстру, 2018 року в Україні зареєстровано 15 017 випадків раку молочної залози (14 872 жінки та 145 чоловіків), а 5 726 людей померли внаслідок цієї недуги (5 679 жінок і 47 чоловіків) — без урахування даних Донецької, Луганської областей, АР Крим та м. Севастополь. Тобто на кожні 10 нових випадків захворювання в Україні реєструють 3 смерті від нього.


Фактори ризику, вплив яких неможливо уникнути або зменшити:

  1. 1. Спадкові фактори:від 5 до 10 % випадків раку молочної залози – прямий наслідок генетичних дефектів (зміни в генах BRCA1 і BRCA2), успадкованих від батьків, які хворіли цим захворюванням. Постійний контроль стану молочних залоз дозволяє вчасно помітити початок утворення пухлини.

  2. 2. Вік: ризик раку молочної залози підвищується з віком (у кожної 8-ої жінки старше 45 років і у 2 з 3 жінок від 55 років і старше).

  3. Особливості менструального періоду:ранній початок менструації (до 12 років) та пізняменопауза (після 55 років). Це пов’язано з більш тривалим впливом гормонів естрогену і прогестерону на тканини молочної залози.

  4. Захворювання репродуктивних органів:пухлини матки та придатків, запальні хвороби репродуктивних органів, різні форми мастопатій.

  5. Ендокринні порушення: патологія щитоподібної залози, цукровий діабет, гіпоталамо-гіпофізарно-наднирковізахворювання.

Як захистити себе від раку молочної залози:

– своєчасно проходити профілактичний огляд у свого лікаря;

самообстеження молочних залоз необхідно проводити 1 раз на місяць (через 2–3 дні після закінчення менструації, в менопаузі – в 1-й день кожного місяця).

– проходити УЗД та мамографію.

Саме своєчасне виялення хвороби здатне врятувати людське життя!

Бережіть себе!2 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі
bottom of page