top of page
  • Фото автораOksana Schyrba

20 жовтня - Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози

🌷20 жовтня 2019 року в Україні відзначається Всеукраїнський день боротьби з захворюванням на рак молочної залози.

За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я, рак грудей є найбільш розповсюдженим видом раку серед усіх онкологічних захворювань у жінок.


Найвищі показники захворюваності на рак молочної залози — серед українок віком понад 60 років, хоча вже з 30 років істотно частішають випадки захворювання. Кожній четвертій жінці рак грудей діагностують уже на ІІІ–ІV стадії, коли ефективність лікування значно знижується. Важливо: рак виліковний за умови його виявлення на I стадії — у 95% жінок, на II стадії — у 80%, на III стадії — у 50% жінок. Ви перебуваєте в групі ризику, якщо: у вас є родичі першої лінії (мама, бабуся, сестра, тітка), які хворіли на рак грудей; відсутні вагітності та пологи; перша вагітність - у 30 років і старше; ваш вік старше 40 років; рано почалися менструації

— у віці до 12 років; у вас пізня менопауза — після 55 років. Серед інших факторів також: безперервне вживання гормональних контрацептивів протягом тривалого часу, а також гормональної замісної терапії у менопаузі; цукровий діабет; надмірна вага та ожиріння; куріння; зловживання алкоголем; гіпертонічна хвороба; перенесений раніше рак грудей або рак яєчника; вплив джерел радіації. Рак молочної залози на ранніх стадіях (І-й і ІІ-й) протікає безсимптомно і не завдає болю. Привернути увагу мають дуже хворобливі місячні, болі в молочних залозах.


🌷З метою попередження раку молочної залози жінкам необхідно щомісячно проводити огляд та пальпацію молочних залоз, тобто самообстеження, виявляти зміни, які в них з’явились і, якнайшвидше, звертатись до медичного закладу для лікування онкопатології. Своєчасне звернення та лікування відіграє важливу роль.

12 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі
bottom of page