top of page
  • Фото автораOksana Schyrba

ЯК ЗНИЗИТИ РИЗИК РОЗВИТКУ ЗЛОЯКІСНИХ ПУХЛИН

Щогодини в Україні від раку грудей помирає одна жінка, а ще дві – дізнаються про такий діагноз.

Загалом на цю найпоширенішу серед жінок форму раку хворіє майже 160 тисяч українок – це лише за офіційними даними. Іншими словами, якщо проїхатися в час пік у напхом напханому київському метро, то в кожному вагоні буде в середньому по одній пасажирці з діагностованим раком молочної залози.

Однак зважаючи на те, що під час профілактичних обстежень виявляють лише половину випадків хвороби, справжня кількість вражених цією недугою, очевидно, вища.

Найчастіше рак грудей вражає жінок віком понад 40 років, особливо після настання менопаузи. В Україні кожен четвертий випадок стається з жінкою віком 30-56 років.

Хоча вченим добре відомий механізм поширення ракових клітин в організмі, чітка послідовність причин, які викликають злоякісну пухлину та метастази, досі загадка. Зрештою, самих видів раку налічують понад 200, і кожен з них може мати свої причини.

Тому дослідники говорять не про причини, а чинники ризику, вивчаючи, котрі саме обставини чи життєві звички можуть призвести до раку молочної залози або допомогти уникнути його.


1. Позбавтеся від зайвої ваги. Із ожирінням пов'язано близько 14% випадків загибелі від раку і більше 3% нових випадків злоякісних пухлин щорічно.

2. Більше руху. Численні дослідження показують, що всього лише 30 хвилин помірних вправ кожен день допомагають знизити ризик раку на 30-50%.

3. Наповніть раціон харчування рослинними продуктами. Якщо ви задалися метою скоротити ймовірність появи злоякісних пухлин, то будьте готові до харчування переважно рослинною їжею, особливо некрохмалистими овочами та фруктами. 2/3 тарілки під час кожного прийому їжі повинні займати овочі, фрукти, бобові та цільнозернові продукти (хліб і злакові). Частину тарілки можна заповнити рибою, пісним м'ясом і молочними продуктами із невеликим вмістом жиру (наприклад, творогом або сиром).

4. Позбавтеся від стресу. Рекомендується виробити для себе здорові способи боротьби зі стресом, такі як фізичні вправи, медитація або ведення особистого щоденника.

5. Не нехтуйте обстеженням. Для того, щоб вирішити, який метод обстеження підходить саме вам, поговоріть із вашим сімейним лікарем. Обговоріть із ним фактори ризику, наявність ракових пухлин у членів сім'ї та симптоми, що вас турбують.

6. Якомога ретельніше вивчіть історію захворювань в сім'ї. І якщо виявиться, що хтось у вашій родині хворів на рак, обстежуйтесь у профільних фахівців із профілактичною метою щорічно.2 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі
bottom of page