top of page
  • Фото автораOksana Schyrba

Стрес бюсту – не друг


Типові прояви стресу – головний біль, спазм шлунка, вигорання, дратівливість – знайомі кожному. І це лише верхівка айсберга. Медична статистика стверджує, що понад тисячу захворювань – стрес-індуковані, тобто їх причиною спричинив постійний стрес. Згідно з дослідженнями американських вчених, жінки чутливіші до стресу, ніж чоловіки. Це проявляється різноманітнішою фізичною симптоматикою.

Реакція на стрес у чоловіків і жінок відрізняється: у сильної статі активізуються ділянки мозку, які відповідають за планування та дію (реакція “боротьба чи втеча”), у жінок – за візуалізацію, когнітивну та емоційну обробку досвіду. Ось чому представниці слабкої статі схильні "зависати" на події, що травмує, переживаючи її знову і знову. Це супроводжується збереженням постійно високого рівня стресових гормонів. Плюс до всього, жіноча багатозадачність та генетично закладене бажання вберегти дітей від небезпеки посилює стресове навантаження: постійно потрібно перебувати у стані “бойової готовності”.

Під впливом постійного млявоплинного стресу розвивається своєрідне порочне коло:

  • Високий рівень стресових гормонів веде до зниження імунного захисту, гірше виробляється мелатонін і гормон росту (а отже організм швидше старіє, гірше відновлюється), пригнічується репродуктивна функція.

  • Збої в ендокринній та імунній системі провокують загострення хронічних хвороб та розвиток нових, що викликає черговий виток нервової напруги.

Більше половини випадків раку грудей розвивається під впливом постійної нервової напруги. А все через підвищену чутливість молочної залози до гормонів, особливо до пролактину. Ця речовина синтезується у процесі годування, при оргазмі, а також при хронічному стресі. Підвищене вироблення пролактину позначається на стані молочної залози. Спочатку розвиваються доброякісні зміни, які під впливом негативних факторів (неправильна дієта, порушення сну, невідповідна доза оральних контрацептивів) можуть трансформуватися в онкологію.

Стресу часом уникнути неможливо, особливо якщо він "накриває" раптово. Але можна навчитися допомагати собі, заспокоюватись і не піддаватися руйнівній силі емоцій.

Здоров'я - у наших руках!


0 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі
bottom of page