top of page
  • Фото автораOksana Schyrba

Масаж грудей регулює менструальний цикл

У багатьох жінок під час менструації набухають молочні залози й вони стають болісними. Масажуючи груди, істотно по­ліпшуються обмінні процеси в м’яких тканинах залоз. Це сприяє виведенню токсинів, дозріванню епітеліальних клітин, синтезу міжклітинного матриксу, відновлює силу й еластичність м’я­зових волокон. Здавна вважалося, що масаж грудей сприяє корекції менструального циклу унаслідок нормалізації рівня гормонів і роботи внутрішніх статевих органів.

Під час масажу й впливу на соски відбувається вивіль­нення гормону окситоцину. Відомо, що під час грудного го­дування ссання малюком грудей здійснює стимулювальний вплив як на синтез молока, так і на гладку мускулатуру мат­ки, підвищуючи її скорочувальну активність після пологів. Гормональний зв’язок між сосками й гладкою мускулатурою матки був відомий багато тисячоліть тому.

У громаді ессеїв робили цей масаж з метою регуляції обсягу менструальної крововтрати. Ці стародавні рецепти дійшли до нас. Для цьо­го соски масажували в захваті трьома пальцями, прогрівали пучком п’ятьох пальців, а після цього накривали центром до­лоні й прогрівали. Цей масаж добре робити перед та під час менструації, після 4–6 місяців вона регулюється і в тривалості, і в обсязі крововтрати.

У цьому разі треба, щоб у жінки не було внутрішньоматоч­них патологій (міоми, поліпів, ендометрія), а також гемоглобін має бути не нижчим ніж 120 г/л.


843 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі
bottom of page