top of page
  • Фото автораOksana Schyrba

Жовтень - місячник боротьби з раком молочної залози

Оновлено: 24 жовт. 2022 р.

У 1993 році Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила жовтень щорічним місяцем боротьби з раком грудей. Відтоді минуло чимало часу, проте проблема високої захворюваності на рак молочної залози залишається так само актуальною.


В усьому світі проходять акції та інформаційні кампанії, покликані привернути увагу до проблеми діагностики і лікування цього захворювання.


Рак молочної залози (РМЗ) – на другому місці у світі за кількістю смертей від різних новоутворень. Водночас, за даними Національного інституту раку (США), якщо своєчасно виявити захворювання, його вдається вилікувати у 98,1% жінок.


В Україні рак молочної залози посідає 1-ше місце серед онкологічних захворювань у жінок, а за смертністю поступається тільки серцево-судинним захворюванням.


Надійного способу запобігти раку молочної залози не існує. Тому основна рекомендація – регулярно проходити профілактичний огляд, щоб виявити захворювання ще на ранній стадії. Виявити рак на ранній стадії можна, якщо виконувати такі рекомендації:

Жінкам до 40 років 1 раз на рік потрібно проходити УЗД і консультацію мамолога, гінеколога або онколога за місцем проживання в поліклініці;

Після 40 років слід робити мамографію (рентген молочних залоз) кожні 2 роки, а за наявності деяких факторів ризику (обтяжена спадковість, ранній початок менструації, часті аборти, перші пологи після 30 років, відмова від годування грудьми, прийом замісної гормональної терапії, захворювання молочних залоз) – 1 раз на рік;

Після 50 років потрібно проходити мамографію щороку.

Щомісяця кожній жінці слід робити самообстеження молочних залоз, що допоможе не тільки зменшити частоту запущених форм раку молочної залози, але і зменшити смертність від раку на 18,8%.


Крім цього, варто не забувати про первинну профілактику - відмовитися від куріння, вживання алкоголю та загалом вести здоровий спосіб життя, уникаючи стресів.


Не забувайте, що здоров'я починається з турботи про себе та регулярних медичних обстежень!
1 перегляд0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі
bottom of page