top of page
  • Фото автораOksana Schyrba

В Україні стартував місячник боротьби із раком молочної залози

Рак молочної залози - найнебезпечніше онкологічне захворювання серед жінок України. Згідно з офіційною статистикою, кількість жінок, у яких виявили рак молочної залози, постійно зростає, а показники смертності при занедбаних випадках залишаються маловтішними.


Головним у боротьбі проти раку молочної залози залишається його раннє виявлення, що дозволяє поліпшити результати лікування і виживання пацієнтів. Рак на ранніх етапах протікає безсимптомно або проявляє себе слабо. Тому жінкам рекомендовано щомісяця проводити самообстеження молочних залоз на наявність в них будь-яких змін: розміру, форми або контуру; появи ущільнень розміром з горошину чи більше; змін шкірних покривів молочної залози або соска (брижі, зморшкувата шкіра, лущення або запалення); почервоніння шкірних покривів молочної залози або соска; збільшення лімфатичних вузлів. Крім самообстежень кожній жінці віком від 18 років потрібно раз на рік проходити обстеження у мамолога, а досягнувши 40 років – профілактичне обстеження: огляд мамолога, мамографію та УЗД малочних залоз.


У жовтні в усьому світі вже традиційно проводиться місячник боротьби проти раку молочної залози, який називається "Рожевий жовтень". Мета медичних та соціальних працівників в усьому світі - мотивувати жінок стежити за власним здоров'ям, щомісячно проводити самообстеження грудей, вчасно звертатися до лікаря, проходити профілактичне обстеження і регулярно робити мамографію. Це допоможе виявити рак молочної залози на ранніх стадіях, коли він може бути повністю вилікований.


69 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі
bottom of page